Firma ASOCS globalny dostawca oprogramowania Private 5G Network i agencja handlowa SYNTELCO ogłaszają partnerstwo w celu zaoferowania pełnego ekosystemu dedykowanego kompleksowym rozwiązaniom OpenRAN dla Inteligentnych Miast (SmartCity), Przemysłu 4.0 (Industry 4.0) i Inteligentnej Produkcji (Smart Manufacturing) w Polsce.

Syntelco będzie odpowiedzialne za lokalizację ekosystemu produktów sprzętowych i rozwiązań programowych stworzonych przez ASOCS dla sieci opartych na Private 5G Network, w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie telekomunikacji oraz dobrą znajomość lokalnego rynku. Celem będzie również stworzenie kanałów sprzedaży i odpowiednich kooperacji z integratorami, odbiorcami i deweloperami aplikacji 5G/IoT z wykorzystaniem środowisk opartych o Private 5G Network, w szczególności w formule OpenRAN.

Oprogramowanie ASOCS CYRUS® Private 5G zostało zaprojektowane jako naturalna lokalna platforma mobilnej chmury 5G, aby sprostać wymaganiom rynku Smart/IoT/OpenRAN. Unikalne rozwiązanie CYRUS® opiera się na modelu biznesowym SaaS w chmurze, który jest skalowalny, modułowy i elastyczny, który można uruchomić na standardowym sprzęcie i zarządzać nim jak każdym innym systemem informatycznym, bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy na temat sieci komórkowych. CYRUS® korzysta ze standardu O-RAN, co oznacza elastyczność w stosunku do niezależnych jednostek RU (wewnętrznych i zewnętrznych) zgodnych ze standardem 7.2 Fronthaul dowolnego producenta i dowolnego dostawcy radiowej sieci rdzeniowej następnej generacji (Next Generation Core, NGC). Zobacz film na temat rozwiązania CYRUS® Private 5G: kliknij by zobaczyć

Połączone cele ASOCS i Syntelco to dostarczanie rozwiązań zorientowanych na Przemysł 4.0, takich jak połączona mobilność (Connected Mobility), wspomagana rzeczywistość (Assisted Reality), analiza danych w czasie rzeczywistym (Real-time Data Analysis), usługi pozycjonowania (Positioning Services), usługi kontroli urządzeń IoT (IoT Device Control Services) dla producentów i miast, które planują wkrótce stać się inteligentnymi.

Zbliżające się decyzje regulacyjne w sprawie uwolnienia i uzgodnienia zasad dla pasma przeznaczonego dla Prywatnych Sieci 5G w Polsce napawają optymizmem, że już wkrótce będziemy mogli wdrażać oferowane rozwiązania w praktycznych wdrożeniach i pilotażach. W tym zakresie jesteśmy również otwarci na szeroką współpracę ze startupami tworzącymi własne rozwiązania i aplikacje skupione na sieciach Open5G.

Bądź na bieżąco, wkrótce więcej wiadomości od nas.


O firmie ASOCS 

ASOCS umożliwia przedsiębiorstwom przemysłowym łączenie ich linii produkcyjnych z aplikacjami brzegowymi, zapewniając im opartą na chmurze prywatną sieć 5G i skalowalny model oprogramowania jako usługi (SaaS). Oprogramowanie CYRUS® 5G firmy ASOCS umożliwia przedsiębiorstwom prowadzenie sieci na własnych warunkach przy użyciu standardowego sprzętu, tak samo jak w przypadku infrastruktury IT. ASOCS umożliwia firmom łatwe wdrażanie prywatnych sieci 5G i czerpanie korzyści z wysokiej niezawodności sieci, zwiększonego bezpieczeństwa i niskich opóźnień.                                             

O firmie SYNTELCO     

SYNTELCO jest nowoczesną agencją handlową reprezentującą na terenie Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej wielu znanych zagranicznych dostawców w modelu Multi-Vendor Representative Agency (MVRA). Korzenie firmy wywodzą się z branży rozwiązań światłowodowych i systemów okablowania strukturalnego, ale model MVRA oraz posiadana wiedza i doświadczenie rynkowe wydaje się być naturalnym sposobem wykorzystania zdobytej wiedzy, kontaktów i pomysłów biznesowych także na rynku nowych technologii przeznaczonych na rynek rozwiązań mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań Private5Gnet dla Internetu Rzeczy (IoT), inteligentnych miast (SmartCity) oraz na potrzeby usług świadczonych przez operatorów komórkowych GSM.