STERLITE TECHNOLOGY STL [NSE: STLTECH], wiodący światowy producent kabli światłowodowych oraz rozwiązań optycznych i cyfrowych, oficjalnie ogłosiła uruchomienie swojego najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego The Palmetto Plant w Lugoff w Południowej Karolinie. Nazwany na cześć drzewa charakterystycznego dla stanu Karolina Południowa, obiekt ten, wyznaczony również jako siedziba główna STL w Ameryce Północnej, symbolizuje zaangażowanie STL na rynku amerykańskim.

Otwarcia Zakładu Palmetto dokonał Henry McMaster, gubernator Karoliny Południowej, w obecności dygnitarzy rządowych, kluczowych klientów i przedstawicieli lokalnych izb handlowych.

Te strategiczne inwestycje i wysiłki ekspansji w USA jeszcze bardziej wzmacniają zaangażowanie STL w wizję Make in America. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku na 5G, FTTx i rozwój szerokopasmowego Internetu na obszarach wiejskich, fabryka Palmetto Plant o powierzchni ponad 15 tyś m2 będzie specjalizować się w przyszłościowych rozwiązaniach optycznych, w tym kablach o dużej liczbie włókien i mniejszych średnicach. Nacisk zostanie również położony na pionierskie projekty, zwłaszcza kable wstążkowe o dużej pojemności i wzmocnione konstrukcje do zastosowań na obszarach wiejskich. Aby pomóc operatorom uporać się z niedoborem wykwalifikowanej siły roboczej w całej branży, nowy zakład w Lugoff nadał również priorytet produktom łączności optycznej, które są proste we wdrażaniu, monitorowaniu i utrzymaniu. Dodatkowo własny dział laboratoryjny i R&D zapewni kompleksowe testy na miejscu zgodne ze standardowymi wytycznymi branżowymi GR20 aby zawsze móc potwierdzić wysoką jakość i niezawodność produktów Sterlite.

STL zobowiązała się do osiągnięcia ekologicznego celu NetZero (zerowej emisji netto) do 2030 r. Podążając śladami innych globalnych jednostek produkcyjnych STL, zakład w Lugoff ma również na celu osiągnięcie zerowej ilości odpadów i stopniowe zmniejszanie zużycia energii.

Zakład Palmetto zatrudnia ponad 150 osób, w tym wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych i doświadczonych specjalistów branżowych kierujących operacjami firmy w Ameryce Północnej.