STL [NSE: STLTECH], wiodący w branży integrator sieci cyfrowych, ogłosił dzisiaj pozyskanie ważnej nowe umowy i rozszerzenia dotychczasowej współpracy z wiodącymi operatorami telekomunikacyjnymi na Bliskim Wschodzie iw Afryce (MEA). Transakcje o wartości ponad 100 milionów dolarów podnoszą portfel zamówień STL do rekordowego poziomu ~ 11 300 Cr i świadczą o niezachwianej koncentracji firmy na budowaniu przyszłościowych sieci cyfrowych w regionie.

Od połowy 2020 r. firmy telekomunikacyjne Tier1 w regionie MEA intensywnie inwestują w budowę sieci cyfrowych. STL rozszerza swoją obecność w regionie dzięki w pełni gotowym na 5G rozwiązaniom Opticonn i rozwiązaniom Software. Unikalne, kompleksowe rozwiązania STL umożliwiają klientom budowanie hiperskalowalnych sieci 5G w szybkim tempie przy niższym długoterminowym całkowitym koszcie posiadania (TCO). Te wieloletnie, wielomilionowe transakcje obejmują zarówno rozwiązania optyczne, jak i rozwiązania sieciowe.

Jedną na dużą skalę jest umowa z wiodącą firmą telekomunikacyjną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w celu ulepszenia infrastruktury sieci 5G, 4G i FTTx za pośrednictwem rozwiązań Opticonn firmy STL, w tym logistyki lądowej i magazynowania. Kolejne wielomilionowe partnerstwo w dziedzinie transformacji cyfrowej zostało nawiązane z wiodącą grupą telekomunikacyjną w Afryce Północnej. Dla tego operatora STL wdroży cyfrowe rozwiązania rozliczeniowe dla 7 milionów abonentów w całym regionie. Dzięki tym umowom na Bliskim Wschodzie iw Afryce, STL zbudował portfel zamówień o wartości ponad 100 milionów dolarów.

Mówiąc o umowach, Sandeep Girotra, Global Sales Head, STL, powiedział: „STL buduje rozwiązania, które mają wzmocnić pozycję swoich klientów w regionie MEA w zakresie łączności optycznej i oprogramowania sieciowego, umożliwiając wdrażanie FTTH i 5G. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią postępu na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dzięki naszej głębokiej wiedzy technologicznej i rosnącej bazie talentów będziemy nadal wykorzystywać pełny potencjał sieci cyfrowych, przekazując nasze doświadczenia konsumentom i firmom ”.