STL (NSE: STLTECH), wiodący w branży integrator sieci cyfrowych, ogłosił dzisiaj strategiczną współpracę z Openreach, największą w Wielkiej Brytanii firmą zajmującą się sieciami cyfrowymi. Openreach wybrał STL jako kluczowego partnera do dostarczania rozwiązań w zakresie kabli optycznych dla swojej nowej, ultraszybkiej i niezawodnej sieci szerokopasmowej „UK Full Fibre”.

W ramach partnerstwa STL będzie odpowiedzialne za dostarczenie milionów kilometrów światłowodów w celu wsparcia budowy w ciągu najbliższych trzech lat. Openreach planuje wykorzystać wiedzę i innowacje STL, aby przyspieszyć program budowy Full Fibre i zwiększyć wydajność. Ta współpraca z Openreach wzmacnia 14-letnie relacje w zakresie technologii i dostaw między obiema firmami i dodatkowo wzmacnia zaangażowanie STL na rynku brytyjskim.

Openreach planuje skorzystać z najnowocześniejszego rozwiązania STL Opticonn – specjalistycznego zestawu ofert światłowodów, kabli i połączeń międzysieciowych zaprojektowanych w celu wprowadzenia znacznych ulepszeń wydajności, w tym do 30% szybszej instalacji. Będzie miał również dostęp do Celesta STL – wstążkowego kabla światłowodowego o dużej gęstości i pojemności do 6912 włókien światłowodowych. Ta kompaktowa konstrukcja jest o 26 procent cieńsza w porównaniu do tradycyjnych kabli z luźną tubą, co pozwala na zainstalowanie 2000 metrów kabla w niecałą godzinę. Bardzo cienki kabel o dużej gęstości pomoże również zminimalizować zużycie plastiku w nowej sieci Openreach.

Współpraca ta pojawia się, gdy Openreach chce zwiększa tempo tworzenia swojego programu szerokopasmowego Full Fibre – który w założeniach miał dotrzeć do 20 milionów domów i firm do połowy i końca 2020r. Inżynierowie Openreach zapewniają teraz szybszą i bardziej niezawodną łączność dla kolejnych 42 000 domów i firm każdego tygodnia (odpowiednik domu co 15 sekund). 4,5 miliona lokali może teraz zamówić usługę szerokopasmowego Full Fibre obsługującą gigabitowe łącze od szeregu konkurencyjnych dostawców usług korzystających z nowej sieci Openreach.