Firma STERLITE wykorzystała tegoroczną konferencję FTTH 2023 (18-20 kwietnia) w Madrycie w Hiszpanii do zaprezentowania nowego światłowodu o średnicy 180 mikronów. STL twierdzi, że nowe 180-mikronowe włókno G657A2 zapewnia zarówno niewrażliwość na zginanie, jak i kompatybilność wsteczną, z włóknami niższych standardów (co ułatwia wdrożenie w istniejących sieciach). Firma zaprezentowała na swoim stoisku konferencyjnym FTTH mikrokabel składający się z 288 włókien, który można układać w mikrorurkach o średnicy 8 mm.

Ten mikrokabel o dużej gęstości zapewnia operatorom i instalatorom to, co najlepsze z obu światów. Włókno G657 A2 o grubości 180 mikronów łączy w sobie niewrażliwość na zginanie z w pełni kompatybilną wsteczną konstrukcją kabla, co czyni go „gotową do wdrożenia” innowacją w branży optycznej.

Ponieważ dostawcy usług zagęszczają sieć coraz większą ilością włókien światłowodowych, możliwość montażu większej pojemności w standardowej mikrokanalizacji będzie cennym atutem. Właśnie w takich aplikacjach mikrokabel STL o dużej gęstości pomoże operatorom upakować większą pojemność w ograniczonej przestrzeni kanałowej, zmniejszając w ten sposób koszty i czas wdrożenia. Zwracając uwagę na nieodparte zapotrzebowanie na ten produkt, Jitendra Balakrishnan, CTO-Optical Networking, STL powiedział: „Jeśli jest to problem dla klientów końcowych, operatorów lub instalatorów – jest to dla nas problem warty rozwiązania. Musimy niezwykle mądrze wykorzystać ograniczoną przestrzeń kanałów w obszarach o dużym i średnim zagęszczeniu, aby wdrażanie było szybkie i opłacalne. Nasz produkt właśnie to zapewni”.

Ogłoszenie to następuje po serii wcześniejszych innowacji produktowych firmy STL. Niedawno firma opracowała pierwsze w Indiach światłowód wielordzeniowy o pojemności 4X. STL była pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek Stellar™ – niewrażliwe na zginanie włókno światłowodowe A2 z pełną kompatybilnością wsteczną i jedną z 2 najlepszych firm na świecie, które wprowadziły technologię kabli IBR (Intelligently bonded ribbon) do głównych sieci.

Wraz z nowym włóknem światłowodowym 180 mikronów i mikrokablami o zmniejszonej średnicy, STL zaprezentowało na konferencji FTTH2023 również swoją ofertę zintegrowanych rozwiązań systemowych plug-and-play. Fabrycznie zakańczane zestawy STL OPTO-BLAZE i OPTO-BOLT – są wyposażone w hermetyczne złącza światłowodowe plug-and-play dla szybszej i łatwiejszej instalacji w zastosowaniach fasadowych i napowietrznych. Rozwiązania OPTO-DOP to kolejne unikalne obudowy rozgałęźne przeznaczone do kabli dystrybucyjnych łatwego dostępu.

W przypadku zainteresowanie wybranymi produktami zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym.