Taihan Fibreoptics Co. Ltd. i Optral S.A. ogłosiły utworzenie spółki joint venture pod nazwą „Taihan Optral Technologies S.L.”, dedykowanej produkcji kabli optycznych w Hiszpanii. To wspólne przedsięwzięcie połączy w sobie wiodącą w branży wiedzę i najnowocześniejszą technologię w produkcji kabli optycznych i światłowodów czyli wzmocnienie specjalizacji każdej firmy.

Klienci z regionu europejskiego odniosą korzyści z tego partnerstwa dzięki zapewnieniu wysokiej wydajności i wysokiej jakości kabli światłowodowych; wyprodukowany w Hiszpanii. Umożliwi to krótsze czasy dostaw i bardziej wydajną logistykę transportu.

Taihan Fiberoptics, założona w Korei Południowej w 1974 roku, jest wiodącym na świecie producentem preform światłowodowych, światłowodów i kabli światłowodowych. Przez ostatnie 50 lat Taihan dostarczał wysokiej jakości produkty dla kluczowych graczy na globalnym rynku telekomunikacyjnym.

Optral to hiszpańska firma założona w 1988 roku, zajmująca się projektowaniem i produkcją kabli światłowodowych wysokiej jakości.

Jesteśmy przekonani, że ta umowa będzie miała pozytywny wpływ na klientów telekomunikacyjnych w Europie.