Rodzina miniaturowych muf światłowodowych Optotec µODC (microODC). Wysoce wszechstronna osłona złączowa µODC została zaprojektowana specjalnie jako mały punkt demarkacyjny/połączeniowy dla sieci FTTx.

Przy objętości poniżej 2 litrów (240 x 155 x 65mm [WxSxG]) pozwala na 96 spawów włókien, przy wysokiej odporności na uderzenia (IK10) i stopniu ochrony (IP68). Idealnie nadaje się do montażu w studzienkach, bezpośrednio w ziemi, na antenie, na cokole i zastosowania elewacyjne w zewnętrznym środowisku . Osłona jest uszczelniana mechanicznie przy pomocy wymiennych gum membranowych. Może być dostarczana z opcjonalnym zaworem ciśnieniowym i punktem uziemienia.

Osłony złączowe µODC są dostępne w dwóch kolorach, czarnym lub jasnoszarym, co pozwala użytkownikom końcowym na wybór, aby estetycznie wtopić się w otoczenie.

Po cztery wejścia/wyjścia znajdują się na górze i na dole osłony, stąd – w zależności od zastosowania µODC może być używany w różnych miejscach topologii sieci – jako mufa: przelotowa, końcowa, rozgałęźna z możliwością szybkiego ponownego wejścia kablem do mufy. Osłonę µODC można łatwo otworzyć dzięki zatrzaskowemu mechanizmowi zamykania, a uszczelnienie wejścia kabla jest kontrolowane za pomocą wymiennych membranowych wkładek uszczelniających.

System zarządzania włóknami zapewnia mocowanie elementów kabli, ochronę tub kabla i pozytywne prowadzenie włókien z kontrolowanym minimalnym promieniem zgięcia 30 mm w całym systemie. Osłony µODC wykorzystują tacki spawów systemu SAMR firmy Optotec.

Występuje również w wersji uOTP z polem komutacyjnym 12xSC simplex.

Główne cechy produktu:

  • IP68 (IEC 60529)
  • IK10 (per IEC 62262)
  • Kompatybilna z włóknami G.652D oraz G.657A przy zachowanym promieniu gięcia 30mm
  • Obudowa z wysokiej jakości tworzywa termoplastycznego, odporna na UV
  • Pojemność włókien/spawów do 96 włókien
  • Miniaturowe rozmiary przy pojemności poniżej 2L i rozmiarami 240x155x65mm [HxWxD]
  • Wejścia dla kabli dystrybucyjnych 4-16mm, rekonfigurowane przy pomocy uszczelnień mechanicznych z szerokiego portfolio do wyboru.
  • Standardowa konfiguracja we/wy – 2 kable dystrybucyjne + 18 dropów