STERLITE to nie tylko producent kabli światłowodowych, ale także globalny dostawca kabli specjalnych, w tym kabli LAN od kat.5e do kat.7 z nowoczesną fabryką w Dadra w Indiach.

Obecnie firma STL stała się światowym liderem w produkcji światowej klasy kabli do transmisji danych dzięki gamie rozwiązań NetXs i oferuje szeroką gamę kabli do transmisji danych do różnych zastosowań w okablowaniu strukturalnym, w tym niestandardowe projekty kabli w skrętce nieekranowanej (UTP). STP (skrętka ekranowana), w wykonaniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Kable NetXs oferują hiperniezawodność i zapewniają doskonałą wydajność transmisji danych. Klienci na całym świecie rozszerzyli swoje sieci o kable do transmisji danych NetX o doskonałej odporności na zakłócenia, które oferują wysoki zapas zarówno przy niskich, jak i wysokich częstotliwościach.

NetXs ma również kilka unikalnych & innowacyjne cechy, takie jak: specjalny płaszcz karbowany, specjalny wypełniacz dla lepszej kontroli wartości NEXT i ANEXT oraz przede wszystkim mniejsze średnice kabli i pozwalają na spełnienie światowych standardów zgodność z ANSI/TIA 568C.2, IEC 61156-5, ISO/IEC 11801 oraz test palności IEC60332-1.

Portfolio kabli NetXs są rozszerzone o standardowe kable LAN do kat.7 i są dostępne w różnych klasach CPR (do B2ca)